Trwa plebiscyt Supermiasta i Superregiony, w którym mieszkańcy mogą wybrać najważniejsze wyzwania dla Katowic, Gliwic i całego regionu na nadchodzących 20 lat.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Druga odsłona naszego plebiscytu samorządowego jest poświęcona przyszłości naszych miast. Od piątku trwa głosowanie nad wyzwaniami dla miast i regionu. To przyczynek do dyskusji, jak powinny się rozwijać nasze samorządy, na co powinny położyć akcent, planując działania nie tylko na najbliższe lata, ale i na dziesięciolecia. Głosowanie trwa do 3 maja, a wyniki ogłosimy 7 maja. Każdy Czytelnik może oddać jeden głos. Listę siedmiu zwycięskich wyzwań stworzymy z tych, które uzyskają najwięcej Waszych głosów.

Mieszkańcy naszego regionu mają do wyboru całkiem sporo wyzwań dla województwa śląskiego. Oto one:

Walka ze smogiem to priorytet dla województwa śląskiego

Monika Bajka, prezes Domu Aniołów Stróżów w Katowicach, już podjęła decyzję w sprawie głosowania. - Większość tematów i obszarów wskazanych w plebiscycie zasługuje na uwagę i zmianę, ale jeśli mam wybrać tylko jeden obszar, to byłaby to z pewnością walka ze smogiem. Wszyscy bardzo mocno odczuwamy złą jakość powietrza. To poruszające i dość przygnębiające, że nawet miejscowości górskie spowite są smogiem, a duszący zapach dymu z kominów utrudnia oddychanie... Wspólna walka o czyste powietrze to z mojej perspektywy priorytet! - mówi Monika Bajka.

W naszym plebiscycie można zagłosować także na wyzwania dla Katowic:

W naszym plebiscycie można zagłosować także na wyzwania dla Gliwic:

W naszym plebiscycie można zagłosować także na wyzwania dla Bielska-Białej:

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem