Trwa plebiscyt Supermiasta i Superregiony, gdzie mieszkańcy mogą głosować na najważniejsze dla siebie projekty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Druga odsłona naszego plebiscytu samorządowego jest poświęcona przyszłości naszych miast. Od piątku trwa głosowanie nad wyzwaniami dla miast i regionu. To przyczynek do dyskusji, jak powinny się rozwijać nasze samorządy, na co powinny położyć akcent, planując działania nie tylko na najbliższe lata, ale i na dziesięciolecia. Głosowanie trwa do 3 maja, a wyniki ogłosimy 7 maja. Każdy Czytelnik może oddać jeden głos. Listę siedmiu zwycięskich wyzwań stworzymy z tych, które uzyskają najwięcej Waszych głosów.

Mieszkańcy Katowic mają do wyboru całkiem sporo wyzwań dla miasta. Oto one:

W Katowicach każdy zielony skwerek na wagę złota

Bartosz Danowski, mieszkaniec Katowic angażujący się w oddolne inicjatywy dla miasta, zagłosował na postulat budowania zielonych Katowic. - Uważam, że Katowice to miasto betonu i drzew w doniczkach. Każdy mały skrawek trwałej zieleni jest na wagę złota i musimy zrobić wszystko, aby było ich jak najwięcej. Parki kieszonkowe, ogródki jordanowskie czy po prostu zielone skwery to krwiobieg miasta. Bez tego wszyscy będziemy się męczyć w betonozie i skwarze - mówi Danowski.

Dodaje, że w Katowicach brakuje mu zieleni, mimo że jest Dolina Trzech Stawów czy wiele parków. Ale zieleni - jego zdaniem - jest za mało w śródmieściu. - Namiastek w stylu drzew w doniczkach nie traktuję jako wartościowej zieleni w mieście. Ona nigdy nie zastąpi tej naturalnej i prawdziwej, która z czasem się rozrasta, daje cień i ochłodę - dodaje. 

W naszym plebiscycie można zagłosować także na wyzwania dla Gliwic, Bielska-Białej i całego regionu.

Tu znajdziecie propozycje wyzwań dla Bielska-Białej:

Tu znajdziecie propozycje wyzwań dla Gliwic:

Tu znajdziecie propozycje wyzwań dla całego regionu:

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem