Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

13 kwietnia zorganizujemy kolejne spotkanie z cyklu „Miasta Idei”. Tym razem skupimy się na Mysłowicach. Rok temu podczas warsztatów z mieszkańcami spacerowaliśmy po rynku i zastanawialiśmy się, co można tu zmienić.

Miasta Idei. Jak zmienić centrum Mysłowic?

Teraz czas na kolejny krok. 13 kwietnia o godz. 16 zorganizujemy kolejne spotkanie dla mieszkańców (odbędzie się online, konieczne są zapisy na adres przemyslaw.jedlecki@agora.pl). Tym razem będziemy szukać rekomendacji i podpowiedzi dla architektów, którzy wezmą udział w konkursie urbanistyczno-architektonicznym na przemianę śródmieścia Mysłowic. Chodzi o obszar od urzędu miasta i placu Wolności aż do parku Zamkowego. Konkurs będzie otwarty i dwuetapowy. Pierwszy etap będzie obejmował koncepcję urbanistyczną, a drugi, do którego przejdzie kilka najlepszych pracowni, dotyczyć będzie szczegółowego opracowania mniejszego, wybranego fragmentu śródmieścia.

Aby jednak architekci mogli stworzyć nową wizję Mysłowic, muszą dowiedzieć się, jakie oczekiwania mają mieszkańcy. Stąd też warsztaty.

Również 13 kwietnia, ale o godz. 17.45, odbędzie się debata na ten temat. Będzie ona transmitowana na katowice.wyborcza.pl oraz naszym fanpejdżu na Facebooku.

Naszymi gośćmi będą: Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic, Małgorzata Książek-Grelewicz, dyrektor MZGK w Mysłowicach, Mikołaj Machulik, prezes SARP w Katowicach oraz Piotr Śmierzewski, architekt i twórca wizji nowego centrum Dąbrowy Górniczej, a także Aleksander Krajewski z fundacji Napraw Sobie Miasto.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.