Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zieleń jest w miastach bardzo ważnym elementem, który wpływa na jakość życia. Dlatego miasta porządkują swoje zabytkowe parki, wymieniają gatunku drzew na takie, które lepiej znoszą miejskie warunki i starają się zazieleniać ulice.

Minęły też czasy, kiedy podczas inwestycji nikt nie oglądał się na drzewa. Dziś o ich ochronę dbają nie tylko przepisy, ale też urzędnicy i sami mieszkańcy.

Drzewa są też ważne w Tarnowskich Górach, gdzie powstał miejski zespół ds. zieleni. Władze miasta chcą rozszerzyć ten zespół o mieszkańców. Zapraszamy do śledzenia rozmowy na temat partycypacji w zarządzaniu zielenią. Naszymi gośćmi są Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór, Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór, Paweł Jaworski, urbanista, Agnieszka Łyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych oraz Ilona Gosk, dyrektor zarządzająca w Fundacji Sendzimira.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.