Do tej pory nikt nie zbadał, jak zmieniła się mobilność mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w czasie pandemii. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić szczegółowy sondaż w tej sprawie. Zapraszamy do śledzenia dyskusji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Niemal rok temu pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie. Wraz z rosnącą liczbą zakażeń wprowadzano kolejne ograniczenia, musieliśmy zmienić sposób, w jaki pracujemy, uczymy się, robimy zakupy, spędzamy wolny czas. Te zmiany pociągnęły za sobą kolejne. Jedną z najbardziej widocznych w miastach, także tych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, była zmiana dotycząca sposobu naszego podróżowania.

Zapraszamy do śledzenia rozmowy na ten temat. Naszymi gośćmi są: Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii; dr Paweł Kubicki, socjolog, profesor w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego; Tomasz Tosza, zastępca dyrektora w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Jaworznie; Jakub Stęchły, kierownik projektów w stowarzyszeniu Pro Silesia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem