U kolejnych 1040 mieszkańców województwa śląskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem - podało w środę Ministerstwo Zdrowia. W Rudzie Śląskiej i Rybniku nowych przypadków jest dwa razy więcej niż w Katowicach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Województwo śląskie jest tym samym trzecie w kraju pod względem liczby nowych zakażeń. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwach: małopolskim i mazowieckim.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że z powodu COVID-19 w Polsce zmarło 13 osób bez chorób współistniejących i 117 z chorobami współistniejącymi.

W województwie śląskim kolejnych 14 śmiertelnych ofiar koronawirusa

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach precyzuje, że w województwie śląskim zmarło 14 osób. Stacja podaje, że w szpitalu w Katowicach  zmarła 74-letnia kobieta z Chorzowa; w szpitalu w Bielsku-Białej zmarł 80-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego; w szpitalu w Cieszynie zmarł 83-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego; w szpitalu w Bytomiu zmarła 80-letnia kobieta z Piekar Śląskich; w szpitalu w Częstochowie zmarli 79-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego i 85-letni mężczyzna z powiatu pszczyńskiego; w szpitalu w Raciborzu zmarli 76-letnia kobieta z Rybnika i 69-letni mężczyzna z Sosnowca; w szpitalu w Rybniku zmarli: 68-letni mężczyzna z Bytomia, 66-letnia kobieta z powiatu raciborskiego i 91-letni mężczyzna z Gliwic; w szpitalu w Gliwicach zmarł 68-letni mężczyzna z Knurowa; w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju zmarł 83-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej; w szpitalu w Zawierciu zmarł 65-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego.

29 kolejnych zakażonych w Katowicach i 36 w Sosnowcu

29 nowych przypadków zakażenia potwierdzono w Katowicach, 66 w Rudzie Śląskiej, 61 w Gliwicach (jedna osoba zmarła), 59 w Rybniku, 48 w Zabrzu, 45 w Łaziskach Górnych, 36 w Sosnowcu (jedna osoba zmarła), po 24 w Mysłowicach i Bielsku-Białej, 21 w Chorzowie, 18 w Cieszynie, 16 w Czechowicach-Dziedzicach, 15 w Czerwionce-Leszczynach, po 14 w Żorach i Siemianowicach Śląskich, 12 w Knurowie, 8 w Ustroniu, 7 w Świętochłowicach, 6 w Wiśle, 3 w Tychach.

Od początku epidemii w całej Polsce zakażonych zostało 202 579 osób, z czego 3851 zmarło. W województwie śląskim zakażonych zostało 32 688 osób, z czego 23 476 wyzdrowiało, a 698 zmarło.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem