Mamy 4394 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W województwie śląskim są 262 nowe zakażenia. Na terenie działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach stwierdzono w ciągu ostatniej doby dwa nowe zakażenia i na szczęście ani jednego zgonu. Na terenie nadzorowanym przez stację katowicką stwierdzono 11 nowych zakażeń: 9 w Katowicach oraz 2 w Mysłowicach. Ani jednego nowego przypadku nie ma na terenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie. Natomiast na terenie działalności bytomskiej stacji nowych zakażeń jest 17, najwięcej, bo 7, w Piekarach Śląskich.

W Rybniku dwa razy więcej nowych przypadków zakażeń niż w Katowicach

Aż 17 nowych przypadków, czyli dwa razy więcej niż w Katowicach, odnotowano w Rybniku.

8 nowych przypadków odnotowano w Dąbrowie Górniczej, 4 w Będzinie, 6 w Siewierzu, 1 w Czeladzi, 3 w Jaworznie, a 2 w Rudzie Śląskiej.

Przypadki nowych zakażeń dotyczą także województw: małopolskiego (690), wielkopolskiego (530), mazowieckiego (441), lubelskiego (379), łódzkiego (344), podkarpackiego (334), pomorskiego (284), śląskiego (262), kujawsko-pomorskiego (258), dolnośląskiego (199), świętokrzyskiego (187), opolskiego (153), podlaskiego (130), zachodniopomorskiego (116), warmińsko-mazurskiego (73), lubuskiego (14).

Jak informuje Mnisterstwo Zdrowia, z powodu koronawirusa zmarły w Polsce 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.

Kolejnych pięć ofiar koronawirusa w województwie śląskim

Własne dane przekazała również Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Poinformowała, że w szpitalu w Tychach zmarli: 88-letni mężczyzna z Chorzowa i 31–letni mężczyzna z Zawiercia, w szpitalu w Raciborzu zmarł 49-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego, w szpitalu w Częstochowie zmarła 82–letnia kobieta z Częstochowy a w szpitalu w Zawierciu zmarł 64–letni mężczyzna z Myszkowa. Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby zmarło pięcioro mieszkańców województwa śląskiego (od początku epidemii takich przypadków śmiertelnych było 607, a zakażenie koronawirusem potwierdzono w tym czasie u 25809 osób).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem