W województwie śląskim odnotowano w ciągu ostatniej doby 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W całym kraju odnotowano 1934 nowe przypadki i 26 zgonów. Dwa zgony były spowodowane bezpośrednio COVID-19. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 24 osoby. Nie odnotowano żadnego zgonu w województwie śląskim.

Liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 wzrosła w naszym regionie w ciągu ostatniej doby o 6 chorych i wynosi obecnie 253.

Liczba osób poddanych kwarantannie domowej wzrosła w województwie o prawie tysiąc i wynosi obecnie 5 901. Natomiast liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym wzrosła z 1560 do 1661.

120 kolejnych przypadków zakażenia w woj. śląskim

Od soboty do niedzieli w województwie śląskim odnotowano 120 kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Dziewięć z nich w Dąbrowie Górniczej, sześć w Katowicach, pięć w Zabrzu, po trzy w Czeladzi i Chorzowie, po dwa w Mysłowicach, Siemianowicach Śląskich i Świętochłowicach, a w Gliwicach jeden.

Łącznie na terenie województwa śląskiego od początku epidemii odnotowano 23 287 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 21 197 osób. Zmarło 565 chorych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem