Od soboty do niedzieli liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem wzrosła w Polsce o 910. 74 z nich to mieszkańcy województwa śląskiego. Z powodu COVID-19 w Śląskiem zmarła jedna kolejna osoba.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że od początku epidemii liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła do 79 240.

Od soboty do niedzieli z powodu COVID-19 zmarło w Polsce 11 osób. Jedna z nich – 79-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego – była mieszkańcem województwa śląskiego. Od początku epidemii z powodu koronawirusa w Polsce zmarły 2 293 osoby, w tym 525 w województwie śląskim.

Spośród 910 nowych zakażonych 74 to mieszkańcy województwa śląskiego. Więcej nowych przypadków zakażeń odnotowano w województwach: mazowieckim (164), wielkopolskim (123), małopolskim (103) i opolskim (84).

Pozostałe przypadki pochodzą z województw: podkarpackiego (62), pomorskiego (55), łódzkiego (54), dolnośląskiego (45), lubelskiego (35), a także kujawsko-pomorskiego (26), warmińsko-mazurskiego (23), podlaskiego (21), świętokrzyskiego (18), zachodniopomorskiego (13) i lubuskiego (10).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
I co z tego wynika?
Więcej osób ginie lub jest ciężko ranna w wypadkach. Dlaczego Wyborcza nie podaje ile osób zmarło z powodu nowotworu, zawału serca?
COVID19 jest modny
już oceniałe(a)ś
1
0