Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od kilku dni największą liczbę zakażeń odnotowuje się w Małopolsce. I tym razem to tam stwierdzono najwięcej przypadków – 90. W dalszej kolejności są województwa:  mazowieckie (59), pomorskie (45) i opolskie (36). Śląsk i Wielkopolska mają po 35 nowych zakażeń, Podkarpacie – 33 a woj. łódzkie – 20. W pozostałych odnotowano od kilku do kilkunastu przypadków, na Podlasiu – żadnego.

Cztery kolejne ofiary koronawirusa w województwie śląskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 7 osób z powodu COVID-19, w tym dwóch kobiet na terenie Śląska. W Raciborzu zmarła 59-latka, a w Tychach 73-latka.

Natomiast Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała w niedzielę o śmierci czterech osób: w szpitalu w Raciborzu zmarli: 73-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego, 74-letnia kobieta z Żor oraz 59-letnia kobieta z powiatu pszczyńskiego. W szpitalu w Tychach zmarła 73-letnia kobieta z Katowic.

W sumie według danych WSSE od początku epidemii na terenie województwa śląskiego zmarło 501 osób zakażonych koronawirusem na 20 818 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 18 947.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.