Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z województwa śląskiego to 53 osoby" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 

Najstarszy zakażony koronawirusem ma 94 lata

Wśród nich jest 26 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 94 lata, najmłodszy 31 lat), dwóch mieszkańców Dąbrowy Górniczej (starszy mieszkaniec i kobieta w sile wieku), trzech mieszkańców Żor (kobieta i mężczyzna w średnim wieku oraz kilkuletnie dziecko).

Zachorowali też starszy mieszkaniec Rybnika, Myszkowa, mieszkaniec powiatu myszkowskiego w sile wieku, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, młody mieszkaniec Tychów oraz trzech mieszkańców Bytomia (starsza kobieta i dwóch mężczyzn: młody i w sile wieku).

Koronawirusa wykryto też u młodej mieszkanki Świętochłowic, u pięciu mieszkańców powiatu lublinieckiego (najstarszy 65, najmłodszy 44 lat), kobiety w średnim wieku z powiatu gliwickiego, mieszkanki w średnim wieku z powiatu mikołowskiego, u dwóch mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody i w sile wieku), mieszkańca Katowic w sile wieku, młodej mieszkanki Sosnowca, mieszkańca Gliwic w sile wieku oraz mieszkańca powiatu częstochowskiego w sile wieku.

Okazało się też, że pięć kolejnych osób nie ma już groźnego wirusa w organizmie. To 84-letni mieszkaniec Kalet, który jest hospitalizowany w Raciborzu, oraz 65-letnia mieszkanka Chorzowa, która jest leczona w tej samej placówce. Oni uzyskali ujemne wyniki z dwóch ostatnich badań genetycznych pobranych próbek. W swoich domach z kolei do zdrowia dochodziła 42-letnia mieszkanka Knurowa, 26-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego oraz 38-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego. Pobrane od nich próbki biologiczne również były wolne od COVID-19.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.