Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po południu w sobotę wojewoda podał, że badania potwierdziły koronawirusa u trojga mieszkańców Katowic (kobiety i mężczyzny w średnim wieku oraz nastolatka), młodego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, mieszkanki powiatu będzińskiego w sile wieku, mieszkanki w sile wieku i mieszkańca w średnim wieku z Żywca.

Zarażenie potwierdzono także u dwóch mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), nastolatka z Zawiercia, mieszkańca Częstochowy w średnim wieku, kobiety w sile wieku z powiatu bielskiego, młodego mężczyzny z powiatu pszczyńskiego.

Koronawirusa ma też czterech mieszkańców Rybnika (najstarszy 42 lata, najmłodszy 5), młoda mieszkanka Żor i starszy mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Poinformowano również o śmierci 85-latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Tychach. Dobrą wiadomością jest, że siedem osób, które wcześniej zostały zakażone, właśnie wyzdrowiało.

Do sobotniego popołudnia w województwie śląskim odnotowano 1273 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 69 zakażonych osób.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.