Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe informacje o zakażonych koronawirusem. W województwie śląskim dotyczy to kolejnych 133 osób.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy 296 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej, bo 133 nowych zakażonych, jest z województwa śląskiego.

Jak poinformował Urząd Wojewódzki, obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od 41 mieszkańców Bytomia, 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego, 16 mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Katowic w średnim wieku, starszej mieszkanki powiatu żywieckiego, mieszkańca Zabrza w sile wieku i kolejnych 3 mieszkańców Bytomia - to mężczyźni w starszym, średnim i w sile wieku.

Zakażone zostały także trzy mieszkanki Rudy Śląskiej, starszy mieszkaniec Sosnowca, mieszkanka Lublińca w średnim wieku, 2 mieszkanki powiatu lublinieckiego, mieszkaniec powiatu myszkowskiego w średnim wieku, 2 mieszkanki Zawiercia, w tym nastolatka, 2 mieszkańców Częstochowy, starszy mieszkaniec Chorzowa, 2 mieszkanki Piekar Śląskich i mieszkanka w sile wieku z Bielska-Białej.

Zakażeni koronawirusem w całym województwie

Dodatnie są też wyniki kolejnych osób: 10 mieszkańców powiatu żywieckiego, 3 mieszkanek  Bytomia, starszej mieszkanki Świętochłowic, starszej mieszkanki Piekar Śląskich, 4 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 starsze kobiety i 2 mężczyzn w sile wieku), 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mężczyzny w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, mieszkańca Gliwic w średnim wieku, mieszkańca Chorzowa w średnim wieku, mieszkańca powiatu gliwickiego w średnim wieku, 4 mieszkańców Katowic i młodej mieszkanki Mikołowa.

Obecność koronawirusa wykryto również u dziecka z Częstochowy, mieszkanki Będzina w sile wieku, mieszkańca Zawiercia, 9 kolejnych mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Siemianowic Śląskich, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego, mieszkańca Mysłowic w średnim wieku i 2 mężczyzn w sile wieku i w starszym wieku oraz młodej kobiety (w tych trzech ostatnich przypadkach sanepid czeka na pozostałe dane z laboratorium). 

- Łącznie mamy już 1203 przypadki zakażenia w województwie śląskim - wyjaśnia Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Kolejne osoby wyzdrowiały

Są też pozytywne informacje, ponieważ 6 kolejnych osób nie ma już w organizmie koronawirusa. To 46-letni mieszkaniec Nakła Śląskiego, 51-letni mieszkaniec Chorzowa i 47-letnia mieszkanka Radzionkowa – wszyscy wychodzili z choroby w swoich domach pod ścisłym nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych.

Z kolei 64-letni mieszkaniec Lublińca oraz mieszkanki Koszęcina - 70-letnia i 59-letnia – leczyli się w szpitalu zakaźnym w Tychach i dzięki kuracji wprowadzonej przez kadrę medyczną oni także pokonali groźnego wirusa.

Ministerstwo poinformowało również, że zmarła zakażona 64-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Tychach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
i dzięki kuracji wprowadzonej przez kadrę medyczną oni także pokonali groźnego wirusa - a ja myślałam, że wystarczy magia albo jaka znachorka z lasu, ewentualnie minister zdrowia wprowadza (dokont?) jakieś kuracje.
już oceniałe(a)ś
1
0
Widoczny postęp...może unikniemy kary
już oceniałe(a)ś
1
0