Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koronawirusem zostało już zakażonych 781 osób w województwie śląskim. 43 z nich zmarły.

Przypomnijmy, że w sobotę rano liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem w województwie śląskim wzrosła do 763 (o 34 w porównaniu do danych z piątku). Zmarła też 39. ofiara koronawirusa - w szpitalu w Tychach 65-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego. W sobotę po południu wzrosła liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w województwie śląskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Tychach zmarli dwaj mężczyźni: 76- oraz 73-letni, zaś w szpitalu w Raciborzu 70-letni mężczyzna. Kolejną ofiarą śmiertelną koronawirusa w województwie śląskim jest 93-letnia kobieta w Częstochowie.

Bardziej precyzyjne dane na ten sam temat podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Podała, że zmarły w szpitalu 73-latek był mieszkańcem powiatu lublinieckiego, a zmarły w tej samej placówce 76-latek mieszkańcem Bielska-Białej. Z kolei zmarły w szpitalu w Raciborzu 70-latek pochodził z Gliwic.

Ministerstwo Zdrowia podało ponadto, że spośród ponad 6 tys. osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, 2 426 zostało hospitalizowanych. 375 osób już wyzdrowiało, a prawie 167 tys. objęto kwarantanną.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.