Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z danych podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że wśród 133 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem 34 dotyczy województwa śląskiego. W sumie od początku epidemii w województwie śląskim zakażone zostały już 763 osoby.

Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, przekazała, że wśród nowych zakażonych czworo to mieszkańcy powiatu tarnogórskiego, czworo - powiatu zawierciańskiego, a pozostali to mieszkańcy Katowic, Bytomia, Gliwic, Rybnika, Mysłowic oraz powiatów będzińskiego, cieszyńskiego, lublinieckiego, raciborskiego, wodzisławskiego, częstochowskiego i żywieckiego.

W swoich domach z niegroźnymi na razie objawami zakażenia ma się leczyć czworo mieszkańców powiatu tarnogórskiego (wśród nich jest dwóch mężczyzn, kobieta i nastoletnie dziecko), czworo mieszkańców powiatu zawierciańskiego (dwóch mężczyzn, kobieta i kilkuletnie dziecko), młoda mieszkanka Rybnika, młoda mieszkanka powiatu będzińskiego, mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego oraz kilkuletnie dziecko z powiatu cieszyńskiego.

39. ofiara śmiertelna koronawirusa w woj. śląskim

Ze względu na w miarę dobry stan w domu pozostaną też: dwie zakażone koronawirusem mieszkanki powiatu raciborskiego, troje mieszkańców Mysłowic (młoda kobieta, mężczyzna oraz kobieta w sile wieku), kobieta w sile wieku z powiatu częstochowskiego, starszy mieszkaniec powiatu lublinieckiego, kobieta w średnim wieku z powiatu żywieckiego, starszy mieszkaniec Gliwic, kobieta w średnim wieku z powiatu wodzisławskiego, mężczyzna w sile wieku z Katowic oraz dwoje mieszkańców powiatu cieszyńskiego (młody mężczyzna i kobieta).

Dodatnie wyniki na obecność wirusa pokazały także próbki pobrane od osób ze szpitala specjalistycznego nr 1 w Bytomiu - są to mieszkańcy powiatu będzińskiego, tarnogórskiego, częstochowskiego i Bytomia, z których najmłodszy ma 35 lat, a najstarszy - 87.

W szpitalu w Łańcucie hospitalizowana jest młoda mieszkanka powiatu częstochowskiego.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach podała z kolei informację, że w szpitalu w Tychach zmarł 65-letni mężczyzna, mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego. To 39. ofiara śmiertelna koronawirusa w województwie śląskim.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.