Potwierdzono dodatnie wyniki badań przeprowadzonych wśród pacjentów i personelu oddziału chirurgii ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Oddział ten był objęty kwarantanną z powodu wykrycia wcześniej przypadku obecności wirusa u jednego z pacjentów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

We wtorek potwierdzono w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim 50 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 22 u pacjentów oraz 28 u osób personelu. Wykonano w sumie ponad 280 próbek. Szpital oczekuje na pozostałe wyniki.

Pacjenci z dodatnim wynikiem przewożeni są do szpitali zakaźnych w Raciborzu i Tychach. Personel został odizolowany i jest poddany kwarantannie.

Koronawirus w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim

Od 2 kwietnia aż do odwołania zawieszone zostały przyjęcia pacjentów w izbach przyjęć oraz we wszystkich oddziałach szpitalnych  w Wodzisławiu Śląskim. Wyjątkiem są poradnia POZ Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna.

Na terenie szpitala w Wodzisławiu Śląskim prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. W zależności od rozwoju sytuacji pobierane są próbki od kolejnych osób do badań. Pomieszczenia poddano dezynfekcji. Zaostrzono też rygory sanitarno-epidemiologiczne na pozostałych oddziałach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  I tak w statystykach nie będzie tych ludzi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0