Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W całej Polsce od wtorku przybyło 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą m.in. 32 osób z woj. śląskiego, oraz 19 osób z woj. dolnośląskiego,16 z woj. wielkopolskiego, 14 z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, kolejne 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osoby z warmińsko-mazurskiego, trzy osoby z woj. podkarpackiego i dwie osoby z woj. pomorskiego.

Zmarła pacjentka z Tychów - 27. ofiara koronawirusa w województwie śląskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia mieszkanka Bytomia, hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące.

Według Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach zmarła 83-letnia mieszkanka Bytomia jest 27. ofiarą koronawirusa w województwie śląskim. Ministerstwo Zdrowia podaje, że dotąd zmarło w województwie śląskim 26 osób.

Liczba ilość próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w woj. śląskim to 509.

Łącznie w woj. śląskim są 594 przypadki zakażenia.

Przez kolejne co najmniej dwa tygodnie w tzw. izolacji domowej pozostanie 4 mieszkańców Sosnowca – 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz młody mężczyzna, mieszkaniec w sile wieku z powiatu bielskiego, kobieta w sile wieku z Rudy Śląskiej, młody mieszkaniec Tychów oraz starsza mieszkanka Mikołowa.

Dodatnie okazało się 8 próbek pobranych od osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy m.in. powiatów będzińskiego, lublinieckiego, tarnogórskiego) oraz 5 próbek pochodzących od osób pobranych w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Dobry stan zdrowia pozwala także na leczenie w domu 11 kolejnych mieszkańców - 7 z nich to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego (Mszana, 2 Wodzisław Śl., 2 Pszów, Rydułtowy, Czyżowice). Bez groźnych dla zdrowia objawów zakażenia koronawirusem jest także starszy mężczyzna z powiatu lublinieckiego, kobieta w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, mieszkaniec powiatu gliwickiego w sile wieku oraz mieszkanka z średnim wieku powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.