5 kwietnia miał się odbyć charytatywny bieg dla Mai, chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną 7-letniej dziewczynki z Siemianowic Śląskich. Okazuje się, że każdy może jej pomóc bez wychodzenia z domu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Maja Witkowska zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia, które było coraz trudniejsze do wyleczenia, później doszły bóle nóg i ogólne osłabienie organizmu, które z dnia na dzień coraz bardziej utrudniało Mai normalne funkcjonowanie. W końcu badania, które przyniosły diagnozę, której nikt się nie spodziewał - ostra białaczka limfoblastyczna. Maja rozpoczęła leczenie w Śląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Obecnie przyjmuje bardzo dużo leków oraz chemioterapię, które mają za zadanie przygotować organizm do przeszczepu. Leczenie jest bardzo drogie, a  koszty znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny. Dziewczynka kocha śpiewać i tańczyć, ale obecnie wszystkie jej marzenia legły w gruzach.

Dlatego też Fundacja Piastun, która pomaga w finansowaniu leczenia, chciała zorganizować dla dziecka bieg charytatywny o nazwie #BiegDoSzpikuKosci. Zapisało się prawie 500 osób.

- Doskonale wiemy, że wszystkie imprezy biegowe są zakazane, a więc topnieją szanse na pozyskanie funduszy przede wszystkim dla Mai, ale jako fundacja się nie poddajemy i organizujemy akcję Wirtualny Bieg Do Szpiku Kości – Ćwiczymy dla Mai – mówią przedstawiciele Piastuna.

Można pomóc bez wychodzenia z domu

Zapraszają więc do aktywnego wspierania Mai poprzez wykonywanie ćwiczeń w domu. - W związku z aktualną sytuacją w kraju polecamy wszystkim osobom, które miały zamiar biec, inną formę aktywności fizycznej, którą również zaliczymy jak przebiegnięte 5 kilometrów. Pamiętać trzeba tylko o tym, żeby udokumentować aktywność, robiąc zdjęcie lub przesyłając nam filmik – zachęcają przedstawiciele fundacji.

Żeby wziąć udział w akcji, trzeba się zapisać do 5 kwietnia i wpłacić 30 zł. Minimalna długość trasy to 5 km lub 20 minut aktywność fizycznej w domu, a uczestnik biegu ma pełną swobodę w doborze trasy i ćwiczeń.

Formularz zgłoszeniowy można wypełnić poprzez stronę https://dostartu.pl, a szczegóły znajdują się na stronie: https://www.facebook.com/adam.klacka/videos/2908537209260671.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem