Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Resort przekazał dane o 73 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Żaden z nich nie dotyczy mieszkańca województwa śląskiego.

Kolejna ofiara koronawirusa w województwie śląskim

Ministerstwo Zdrowia przekazało też jednak informację o śmierci 51-letniego mężczyzny, zakażonego koronawirusem. Pochodził z powiatu myszkowskiego, był hospitalizowany w szpitalu w Tychach. 

- Do tyskiej placówki trafił 30 marca z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem: z wysoką gorączką i dusznościami. Z powodu problemów z krążeniem wpierw leczony był na kardiologii, później trafił na OIOM. Nie ustalono źródła zakażenia mężczyzny - mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiej.

Do środowego popołudnia w województwie śląskim zdiagnozowano 272 osoby zakażone koronawirusem. Dziesięć z nich zmarło. Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że do tej pory w całym kraju zdiagnozowano 2420 przypadków koronawirusa (36 osób zmarło).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.