Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo poinformowało też o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jedną z nich był 68-latek, który przebywał w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał współistniejące choroby.

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował, że trzech pacjentów, u których wykryto obecność koronawirusa, przebywa w szpitalu w Chorzowie, jeden z mieszkańców, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Katowicach, trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, zaś próbki do badań mieszkanki powiatu raciborskiego pobrano w szpitalu w Raciborzu. 

- Dodatnie okazały się także próbki pobrane od starszego mężczyzny, który trafił do szpitala w Sosnowcu oraz wiekowego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, hospitalizowanego w szpitalu w Bytomiu. W pracy zakaziła się prawdopodobnie kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie jest w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach - mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Łącznie do tej pory w województwie śląskim zdiagnozowano 272 osoby zakażone koronawirusem. Dziewięć z nich zmarło. Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że do tej pory w całym kraju zdiagnozowano 2347 przypadków koronawirusa (35 osób zmarło).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.