O 10 nowych przypadkach koronawirusa zdiagnozowanych na terenie województwa śląskiego poinformował w sobotę Śląski Urząd Wojewódzki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ciężkim stanie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich jest hospitalizowana starsza kobieta. Służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia.

Podczas pobytu w Austrii zakaził się starszy mężczyzna, który obecnie przebywa w szpitalu w Tychach. Mężczyzna, który wcześniej był w kwarantannie domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach, czuje się dobrze.

Do częstochowskiego szpitala trafił starszy mężczyzna, u którego wystąpiły uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem i którego stan zdrowia lekarze określają jako średni. Służby sanitarne w Częstochowie ustalają źródło zakażenia. W tym samym szpitalu w stanie dobrym przebywa starsza kobieta z najbliższego otoczenia mężczyzny, u której także badanie potwierdziło wynik dodatni.

W swoim domu pod nadzorem służb sanitarnych w Częstochowie leczy się kobieta, która najprawdopodobniej zakaziła się w miejscu pracy.

Na oddziale zakaźnym bytomskiego szpitala z wyraźnymi objawami COVID-19 przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby ustalają źródło zakażenia.

W stanie ciężkim do szpitala zakaźnego w Raciborzu trafił mężczyzna w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Sanepid dochodzi, gdzie pacjent mógł się zakazić.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 151 mieszkańców województwa śląskiego

Do tyskiego szpitala zakaźnego trafił mężczyzna w sile wieku. Mieszkaniec powiatu gliwickiego jest w stanie stabilnym.

W izolacji domowej w powiecie cieszyńskim leczy się kobieta w średnim wieku. Do czasu wystąpienia wyraźnych objawów przebywała w kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.

W dobrym stanie zdrowia pod nadzorem sanepidu w Rybniku jest mężczyzna w sile wieku, u którego badanie potwierdziło obecność wirusa w organizmie. Mężczyzna nie umiał jednak powiedzieć, w jaki sposób mógł się zakazić.

W sumie w województwie śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem łącznie u 151 osób. Spośród nich cztery zostały wyleczone, dwie zmarły. Nadal hospitalizowanych jest 127 osób, pozostałe decyzją lekarzy leczą się w domach.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  przestańcie w końcu używać określenia "w sile wieku" na określenie wieku średniego! powariowali! kobieta w sile wieku ile ma lat? a mężczyzna? W sile wieku i w sile wieku. Ktoś na początku użył tego określenia a teraz barany kopiują bez końca.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0