Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po tym, jak napisaliśmy o pracownikach urzędu marszałkowskiego, którym odmówiono zgody na pracę zdalną, dostaliśmy wiadomość o podobnych praktykach w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

„Również u nas praca zdalna nie jest dla wszystkich” – poskarżyła się pracownica Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i dodała: „Mimo możliwości pracy zdalnej w urzędzie oraz możliwości pełnienia dyżurów niestety nie wszyscy dyrektorzy na tę propozycje przystali”.

Napisała, że osoby z dziećmi oraz pracownicy, którzy mają służbowe laptopy, pracują w domach. Pozostali jednak muszą przychodzić do urzędu, aby - jak z przekąsem napisała nasza czytelniczka, "pracownicy zdalni mogli się zająć zabawą, oglądaniem telewizji, czytaniem książek, malowaniem ścian czy nawet grillowaniem na swoich działkach”.

Praca zdalna w urzędzie wojewódzkim dla tych, którzy mają warunki techniczne

Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego, wyjaśnia, że do 20 marca polecenie pracy zdalnej wydano 239 pracownikom, którzy posiadają warunki techniczne do jej wykonywania. Pozostałym osobom umożliwiono rozpoczynanie pracy w godzinach popołudniowych, by mogli przebywać w urzędzie, kiedy jest w nim mniej ludzi.

„Do osób, które wykonują pracę na terenie Urzędu, skierowano prośbę o ograniczenie bezpośredniego kontaktu z innymi pracownikami i kontaktowanie się przez pocztę elektroniczną, komunikatory internetowe i  telefony. Ograniczono obsługę bezpośrednią interesantów, tak aby pracownicy mogli czuć się bezpiecznie w miejscu pracy. Dostępne są środki dezynfekujące” – napisała rzeczniczka wojewody. Dodała, że nie wszyscy dostali możliwość pracy z domu, bo „ciągłość pracy w takiej instytucji jak Urząd Wojewódzki musi zostać zachowana”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.