Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 425. W województwie śląskim przybyło trzech kolejnych chorych, więc łącznie jest ich od piątku 46.

Troje mieszkańców województwa śląskiego wśród nowych zakażonych

W izolacji w swoim domu pod nadzorem Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Katowicach przebywa kobieta w średnim wieku, która zgłosiła się na oddział zakaźny do szpitala w Chorzowie. Mieszkanka Chorzowa wróciła dwa tygodnie temu z Włoch. Gdy wystąpiły objawy, zgodnie z procedurami udała się do lekarza zakaźnika. Ten zdecydował, iż kobieta może kurować się w domu.

Podobne zalecenie zastosował specjalista chorób zakaźnych w przypadku mężczyzny w średnim wieku, który także prawdopodobnie zakaził się podczas wizyty we Włoszech.

Do szpitala w Tychach trafił mężczyzna w sile wieku, który prawdopodobnie zakaził się we Francji. Mężczyzna jest w stanie dobrym, a służby sanitarne objęły kwarantanną wszystkie osoby, z którymi miał kontakt.

46 osób z województwa śląskiego zakażonych koronawirusem

W województwie śląskim od piątku 20 marca jest 46 przypadków zakażenia koronawirusem. Hospitalizowanych jest 75 osób, 1982 osoby są objęte kwarantanną, a 6595 – nadzorem sanitarnym.

Nowe przypadki zakażeń odnotowano też w województwie łódzkim – dziewięć osób i w województwach warmińsko-mazurskim oraz małopolskim – po jednej osobie.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.