Dariusz Polowy, prezydent Raciborza, oraz jego zastępcy Michał Fita i Dominik Konieczny nie mają koronawirusa. Wyniki ich testów są ujemne. Wszyscy pozostawali na kwarantannie po tym, jak koronawirusa wykryto u Michała Wosia, ministra środowiska, z którym spotkali się samorządowcy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– W czwartek po południu prezydent i jego zastępcy otrzymali wyniki badań na obecność koronawirusa. Na szczęście ich wynik jest ujemny – mówi Lucyna Siwek, rzeczniczka urzędu miejskiego.

9 marca w Raciborzu odbyło się spotkanie z udziałem m.in. ministra środowiska Michała Wosia oraz samorządowców z województw śląskiego i opolskiego. Omawiano możliwość rewitalizacji linii kolejowej z Raciborza do Głubczyc.

16 marca okazało się, że Woś jest zakażony koronawirusem. Wszyscy uczestnicy spotkania z 9 marca zostali objęci dwutygodniową kwarantanną. Wśród nich prezydent Raciborza i jego zastępcy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bo Woś wcale nie jest chory, to ściema by rząd mógł się zbadać i czuć się bezpiecznie . Dla lekarzy i wszelkich pracowników szpitali i przychodni nie ma obowiązkowych testów , choć powinny być , ale dla nich były , pasożyty
  już oceniałe(a)ś
  1
  0