Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przełożyli XII edycję imprezy z maja na wrzesień.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Sytuacja, w jakiej znalazł się świat, będzie z pewnością jednym z tematów omawianych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020 w Katowicach. W chwili obecnej nadal trudno przewidzieć rozwój i konsekwencje pandemii koronawirusa. Wierzymy, że w dniach 2-4 września 2020 r. 12. edycja największego spotkania biznesowego w tej części Europy będzie mogła odbyć się w formule, o którą dbamy od początku – w szerokim, merytorycznym, międzynarodowym gronie uczestników – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i European Tech and Start-up Days.

Europejski Kongres Gospodarczy przeniesiony z maja na wrzesień

Podczas EKG w Katowicach co roku odbywa się szereg dyskusji związanych z najważniejszymi wyzwania europejskiej i światowej gospodarki. W wydarzeniu biorą udział unijni komisarze, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy oraz decydenci.

W tym roku kongresowi kolejny raz towarzyszyć będą European Tech and Start-up Days (zaplanowane na 3 i 4 września). To wydarzenie, które umożliwia młodym przedsiębiorcom spotkanie z zarządami dużych firm zainteresowanych technologicznymi nowościami.

W XI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach (13-15 maja 2019 r.) udział wzięło ponad 12,5 tys. uczestników. Towarzyszące im 4. European Start-up Days (14-15 maja 2019 r.) odwiedziło ponad 3 tys. osób.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem