Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– W kolejnych dniach uczniowie i studenci będą mieli dużo wolnego czasu. Bardzo ważne jest, aby nie przeznaczali go na aktywności, które narażą ich, a w konsekwencji także ich bliskich, zwłaszcza starszych, na potencjalny kontakt z koronawirusem. Jednym z dobrych pomysłów na ten czas jest lektura książek. Jako rodzic doskonale wiem, jak trudno jest czasami namówić dzieci na czytanie książek, dlatego na nagrody w ramach konkursu zdecydowaliśmy się przeznaczyć aż 5 tys. zł – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Konkurs będzie polegał na tym, że każdy młody uczestnik będzie musiał sfotografować książkę, którą planuje przeczytać, a zdjęcie razem z uzasadnieniem wyboru danego tytułu i hashtagiem „ZaczytaneKatowice” wrzucić na swój profil w mediach społecznościowych. Następnie o umieszczeniu wpisu będzie musiał poinformować organizatora konkursu.

Szczegóły zgłoszenia, tryb przyznawania nagród oraz regulamin w sobotę rano zostanie umieszczony na stronie internetowej www.katowice.eu, a także na kontach Urzędu Miasta Katowice (Facebook i Instagram) w mediach społecznościowych.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.