Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” od 10 lat wspiera nieuleczalnie chore dzieci i ich rodziny z terenu całego województwa śląskiego. W Tychach prowadzi Hospicjum Domowe, które wysyła lekarzy i pielęgniarki do miejsca zamieszkania chorych dzieci, by nie musiały opuszczać znanego sobie otoczenia.

Dwa lata temu Świetlikowo otworzyło również Centrum Opieki Dziennej, które przypomina przedszkole lub świetlicę, zapewniające małym pacjentom profesjonalną opiekę i kontakt z rówieśnikami. Z kolei Hospicjum Perinatalne otacza pomocą rodziców, którzy spodziewają się narodzin ciężko chorego dziecka.

Sebastian Riedel od wielu lat wspiera fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”

Od wielu lat ambasadorem fundacji jest Sebastian Riedel, który wspiera ją, koncertując i pozując z kolegami z zespołu Cree do charytatywnych kalendarzy. Teraz zagra dla Świetlikowa koncert poświęcony pamięci swojego ojca, Ryszarda Riedla. 

Koncert pod patronatem Jarosława Klimaszewskiego, prezydenta Bielska-Białej, odbędzie się 29 stycznia o godz. 19 w Bielskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 80 zł można kupić w BCK. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę sali rehabilitacyjnej dla Świetlikowa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.