Policjanci z Siemianowic Śląskich zostali zaalarmowani, że koło budynków w centrum miasta leży pocisk. Wspólnie ze strażakami zabezpieczyli teren i rozpoczęli ewakuację mieszkańców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Pocisk został znaleziony przy budynku na ulicy Staszica. Dowódca akcji podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców pobliskich bloków, łącznie ewakuowano 41 osób przebywających w tym czasie w mieszkaniach. Na miejsce przyjechali policjanci z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Okazało się, że znaleziony pocisk o długości około 36 cm pochodzi prawdopodobnie z II wojny światowej.

Policjanci mówią, że osoba, która porzuciła go w tym miejscu, zachowała się bardzo nieodpowiedzialnie. Nigdy nie należy ruszać takiego znaleziska, ani tym bardziej go przenosić. Na szczęście akcja została zakończona pomyślnie. Niewypał został zabrany przez policyjnych pirotechników.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem