Przed Katowicami budowa nowej linii tramwajowej na południe miasta. Wkrótce odbędzie się wyjątkowe spotkanie w tej sprawie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kilka lat temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpoczęliśmy akcję, która miała przekonać władze Katowic do budowy tramwaju na południe miasta. Pomysł poparło 6 tys. mieszkańców, radni przyjęli uchwałę, która stała się początkiem poważnej dyskusji o przemodelowaniu komunikacji publicznej w Katowicach. Ten proces trwa. Powstają kolejne centra przesiadkowe, a Katowice wraz z Tramwajami Śląskimi przygotowują się do budowy nowej linii tramwajowej z Brynowa do ul. Bażantów na granicy Piotrowic i Kostuchny. To świetny moment, by po raz kolejny porozmawiać z mieszkańcami na temat tej inwestycji.

Dlatego serdecznie do udziału w specjalnych warsztatach w ramach wydarzenia „Miasta Idei w Katowicach. Nadjeżdża tramwaj na południe”, które „Gazeta Wyborcza” organizuje wspólnie z Urzędem Miasta w Katowicach. 

Razem z mieszkańcami chcemy zastanowić się nad tym, jak powinny wyglądać przystanki tramwajowe nowej linii, jak urządzić przejścia do lasu i zagospodarować torowisko.

Będziemy szukać też odpowiedzi na pytania o częstotliwość kursowania tramwaju na południe i działaniem centrum przesiadkowego „Kostuchna”. Aby było udane konieczna będzie zmiana siatki połączeń autobusów w tej części Katowic, być może warto będzie uruchomić dodatkowe przewozy np. z osiedla Odrodzenia.

Warsztaty odbędą się 30 lipca o godz. 15 w Miejskim Domu Kultury „Południe” na ul. Jankego 136 w Katowicach. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy (wystarczy wysłać mail na adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl).

Bezpośrednio po warsztatach o godz. 17.30 odbędzie się otwarta dla wszystkich debata ekspertów m.in. z udziałem przedstawicieli władz miasta i Tramwajów Śląskich.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Upadająca inwestycja przyjaciół Katowic czyli Libero i tramwaj na ratunek?
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  W takim tempie to i kolej metropolitalna będzie około 3000 tys roku,co mnie bardzo cieszy
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Czy mówimy także o tramwaju do Ligoty - dzielnicy szaleńczo zabudowywanej ?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Wykorzystajcie może najpierw istniejącą kolejową infrastrukturę torową. Tory na kostuchnie są, wystarczy to dobrze zaplanować. Po co budować na siłę od nowa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1