Nadal liczone są straty po sobotnim wybuchu gazu przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy, których dotknęła tragedia nie są jednak sami. Z pomocą ruszyło Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, które uruchomiło subkonto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz poszkodowanych rodzin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zebrane pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na remont mieszkań, które uległy zniszczeniu. Mieszkania w trzykondygnacyjnej kamienicy, uszkodzone są w różnym stopniu. Jedne są całkowicie zniszczone, jak lokal, w którym doszło do wybuchu oraz sąsiadujące z nim mieszkania, w innych zniszczenia są mniejsze.

Pomoc psychologa i zasiłek dla mieszkańców kamienicy w Bytomiu

Poszkodowani mogą też korzystać z pomocy psychologicznej, a 16 rodzin otrzymało już zasiłek celowy w wysokości 2 tys. zł na zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych wypłacony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. – Taka tragedia mogła spotkać każdego z nas. Robimy wszystko, by osoby poszkodowane otrzymały niezbędne wsparcie – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Stowarzyszenie Ligi Kobiet Nieobojętnych od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną organizując konkretną pomoc dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej. – Wierzymy, że bytomianie także teraz nie pozostaną obojętni na los swoich sąsiadów. Liczy się każda złotówka – mówi Anna Kowolik, prezes stowarzyszenia LKN.

Dane do przelewu:

ING Bank Śląski 45 1050 1230 1000 0090 3078 4830, Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom z dopiskiem: Pomoc dla poszkodowanych mieszkańców ul. Katowickiej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem