Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprasza do oddania krwi podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizowanie poboru krwi podczas finału WOŚP to już tradycja. Datki na WOŚP służą chorym, przede wszystkim małym dzieciom, a ostatnio także starszym. Krwiodawstwo służy pacjentom w każdym wieku

Krew to lek, którego nie da wyprodukować. Można ją tylko pobrać od drugiego człowieka. Ilość krwi pobierana jednorazowo to 450 ml. Rozdziela się ją na trzy preparaty: czerwone krwinki, osocze i płytki. Każdy z preparatów może trafić do innego potrzebującego. Krew jednego dawcy może więc służyć ratowaniu aż trzech innych ludzi.

Oddawanie krwi w ramach finału WOŚP będzie możliwe przez dwa dni. W sobotę 12 stycznia ambulanse będą czekać w Katowicach na pl. Szewczyka (godz. 10–14) oraz w Centrum Handlowym „Dąbrówka” (godz. 10–14). Ambulans będzie też czekał w Bytomiu pod CH „Plejada” (godz. 11–16) oraz w Bielsku-Białej (Hala pod Dębowcem (godz. 9–14).

W niedzielę krew będzie można oddać na rynku w Pszczynie (godz. 9–15), przy Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej (godz. 11–16), na rynku w Gliwicach (godz. 11–16), w Żywcu pod harcówką (ul. Rynek 11, godz. 9–13), na pl. Baczyńskiego w Tychach (godz. 12–16.30), na rynku w Cieszynie (godz. 10–15) oraz przy SP nr 10 przy ul. Sportowej 2 w Będzinie (godz. 10–14).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem