Polityczna wolta Wojciecha Kałuży, który - wybrany do sejmiku śląskiego z listy KO - niespodzianie przeszedł do PiS-u, wzburzyła wyborców. Ludzie, którzy czują się oszukani, będą w sobotę pikietować na rynku w Żorach, domagając się, by radny zrzekł się mandatu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 

– Wojciech Kałuża oszukał wyborców. Sprzedał Śląsk PiS-owi za stanowisko i osobiste korzyści. W dodatku na jaw wyszło, że złożył nieprawdziwe oświadczenie majątkowe. Powinien zrezygnować z mandatu – mówi Hanna Kustra, która współorganizuje protest z ramienia Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wśród organizatorów wydarzenia są również m.in. śląski Komitet Obrony Demokracji i Żorska Akcja Demokratyczna.

– Jeśli pan Kałuża sam nie podejmie honorowej decyzji, możemy starać się o pozbawienie go mandatu w referendum – dodaje Kustra.

Protest odbędzie się w sobotę o godz. 15 na rynku w Żorach. maw

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brawo! Trzeba wreszcie zrobić porządek, i takich ludzi usunąć z rzycia publicznego. To przykład słabego psychicznie, nieudolnego człowieka bez honoru, godności i uczciwiści. Sprzedał się innej partii za stanowisko i pewnie kasę i pracę dla rodziny. Szkoda dzieci, bo za kilka lat dowiedzą się prawdy o ojcu
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Oko za oko, ząb za ząb, a dupa za pieniądze. Profesjonalny przedsiębiorca,
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Tak trzymać niech zobaczy że warto być uczciwym .Za dużo się z pisem zadawał że stał sie taki jak oni a nawet gorszy.Oszust to trzeba dopilnować aby poniósł konsekwencje.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Na rynek powinno zjechać 25 tys. wyborców tego Pana.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Chcecie pozbawić mandatu tylko tego jednego "przechrztę", czy również wszystkich innych radnych i posłów, którzy zmienili partie w trakcie kadencji? A jest takich wielu, również w PO i N, którzy obecnie wieszają psy na radnym Kałuży.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Wygwizdać na każdym spotkaniu, nie witać się z nim, z jego rodziną. Wykluczyć z grona przyjaciół, ze spotkań towarzyskich. Bez gróżb, tylko ostracyzmem go załatwić.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A Mysłowice żądają od Sosnowca oddania Modrzejowa!
  już oceniałe(a)ś
  0
  2