Policja podsumowała zorganizowany w sobotę w Katowicach festiwal Mayday: 22 osoby zostały zatrzymane, bo miały przy sobie marihuanę, amfetaminę lub tabletki ecstasy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Festiwal odbył się w Spodku. Podobnie jak w poprzednich latach, uczestników sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów, celników oraz funkcjonariuszy straży granicznej z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Mimo że uczestnicy koncertu wiedzieli o kontrolach, i tak niektórzy mieli przy sobie zakazane substancje.

Kontrole policji były bardzo dokładne

– Kontrole były bardzo dokładne. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Policjanci z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy miejskiej oraz funkcjonariusze izby celnej i straży granicznej zatrzymali 22 osoby, które posiadały łącznie blisko 350 działek dilerskich amfetaminy, prawie 30 gramów marihuany oraz ponad 20 tabletek ecstasy. Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zdecydują prokurator i sąd – mówi Aneta Orman, rzeczniczka katowickiej policji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak zwykle amfa podana w mitycznych "działkach dilerskich", bo pewnie tego było ~30 gramów. Niebywały sukces policji w corocznym polowaniu na mayday.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1