W niedzielę przed Sądem Okręgowym w Katowicach odbędzie się manifestacja pod hasłem "My jesteśmy Konstytucją". Przed pikietą będzie można zrobić sobie napis "KONSTYTUCJA" na koszulkach, czapkach i torbach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pod koniec lipca prezydent Andrzej Duda podpisał piątą – od grudnia 2017 roku – nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Ma ona ułatwić usunięcie z urzędu I prezes Sądu Najwyższego profesor Małgorzaty Gersdorf. Jednocześnie ustawa obniżyła kryteria zawodowe dla kandydatów na sędziów tego sądu. Z tego powodu w niedzielę wieczorem KOD organizuje wielką manifestację przed Sądem Okręgowym w Katowicach.

„Pokażmy Europie, że nie odpuszczamy! Że choć gremium udające Krajową Radę Sądownictwa nadal przesłuchuje kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, my wciąż żądamy od rządzących natychmiastowego wycofania ustaw, jawnie łamiących porządek konstytucyjny w Polsce! Że żądamy od instytucji europejskich natychmiastowego wycofania przepisów łamiących europejskie standardy prawne! Że jesteśmy Polkami i Polakami, Europejkami i Europejczykami! Że nie pozwolimy, by PiS wyprowadził nas z Unii Europejskiej!” – piszą organizatorzy.

W niedzielę od godz. 19 przed gmachem katowickiego sądu przy ul. Francuskiej będzie można zrobić sobie napis „KONSTYTUCJA” na koszulce, czapce, czy torbie. Pikieta rozpocznie się o godz. 20.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  będziemy !!!!
  już oceniałe(a)ś
  9
  0