14 września 2017 roku Celejewski miał robić dla „Wyborczej” zdjęcia na meczu Ruchu Chorzów z GKS-em Tychy. Na parkingu przed stadionem podeszli do niego ochroniarze. Poprosili, żeby pokazał, co ma w torbie. Reporter odpowiedział, że ma drogi sprzęt fotograficzny. Zapytał, gdzie ma go pokazać. Ochroniarze powiedzieli, żeby wyciągnął aparaty i położył je na ziemi.

Noc w izbie zatrzymań

Celejewski odparł, że pokaże sprzęt, ale w odpowiednich warunkach. Ochroniarze nie chcieli słuchać. Stwierdzili, że jeżeli fotoreporter nie pokaże zawartości torby, nie zostanie wpuszczony na stadion. Po chwili na miejsce przyjechała policja. Podczas legitymowania fotoreporter pokazał policjantom akredytację dziennikarską, ale od jednego z funkcjonariuszy usłyszał, że jest zatrzymany. Został przewieziony w kajdankach na komisariat. Dowiedział się tam, że złamał przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Całą noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.