W lipcu cieszyńscy policjanci tak jak wszyscy funkcjonariusze w kraju obchodzili swoje święto. W starostwie powiatowym odbyła się wtedy akademia z udziałem władz samorządowych, a także przedstawicieli zaprzyjaźnionych z komendą instytucji.

Zaraz potem w komendzie powiatowej w Cieszynie, a także w podległych jej komisariatach w Wiśle, Ustroniu, Skoczowie, Zebrzydowicach i Strumieniu, pojawiło się ogłoszenie o treści:

„Uprzejmie informuję, że w związku ze Świętem Policji Komendant Powiatowy Policji insp. Jacek Bąk otrzymał życzenia oraz podziękowania od przedstawicieli samorządów, służb mundurowych, instytucji, organizacji społecznych i innych. Pośród nich były również życzenia i podziękowania dla wszystkich policjantów naszego garnizonu skierowane przez Prezesa Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów w Cieszynie Pana Mieczysława Plucińskiego. Zaoferował on rozprowadzenie darmowych egzemplarzy (w wersji kieszonkowej dla służb mundurowych) Nowego Testamentu. Każdy zainteresowany otrzymaniem bezpłatnego Nowego Testamentu może kontaktować się z ww., dzwoniąc lub pisząc na numer telefonu (...)”.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.