Śląscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu pszczyńskiego i przejęli 130 kg marihuany. To największa partia narkotyków przejęta w tym roku na Śląsku, na czarnym rynku warta by była 4 mln zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nad tą sprawą pracowali policjanci z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy uzyskali informację o mężczyznach mogących przewozić znaczne ilości środków odurzających. Ustalono też, że mogą posiadać broń palną. W akcję zatrzymania zaangażowano więc śląskich antyterrorystów. Wszystko odbyło się kilka dni temu na terenie powiatu pszczyńskiego.

130 kg marihuany w busie

Wewnątrz busa stojącego na terenie posesji należącej do jednego z mężczyzn policjanci znaleźli kartonowe pudła, w których było łącznie 130 kg marihuany oraz broń palna i amunicja. Jest to największa jednorazowa partia narkotyków przejęta w tym roku na Śląsku. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na prawie 4 mln zł.

Decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Jak zaznaczają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, bo trwają ustalenia, skąd pochodziły i do kogo miały trafić zabezpieczone narkotyki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zalegizybać marihunanen!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0