Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 3 w Tesco przy ul. Radockiego w Katowicach. Zamaskowani złodzieje przyjechali na parking sklepu skradzionym w Sosnowcu volkswagenem passatem, po czym tyłem sforsowali drzwi do sklepu. Wyskoczyli z wozu i włamali się do znajdującego się w środku kantoru.

– Zabrali stamtąd kasetkę z pieniędzmi – mówi komisarz Aneta Orman, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Sprawcy zostawili passata w drzwiach Tesco, po czym z miejsca zdarzenia odjechali innym autem. Przez kilka godzin na miejscu pracowała ekipa techników, która zabezpieczała ślady. Kryminalni zabezpieczyli monitoring, przesłuchują świadków.

Policja apeluje do wszystkich osób, które mają informacje na temat tego napadu lub rozpoznają sprawców o kontakt z komendą. Informacje można przekazywać pod numerami tel. 32 200 25 55, 32 200 2961 lub 112. Anonimowość gwarantowana.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.