Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar mieszkania w kamienicy w Katowicach. Ze środka wyniesiono trzy nieprzytomne osoby, które zmarły. Wśród nich jest 5-letnie dziecko.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do tragedii doszło w sobotę przed godziną 23 w Katowicach Szopienicach. Oficer dyżurny straży pożarnej odebrał zgłoszenie, że pali się mieszkanie na piętrze kamienicy przy ulicy Lwowskiej.

– Na miejsce skierowaliśmy dziesięć zastępów, które przystąpiły do akcji gaśniczej – mówi starsza kapitan Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Z trzypiętrowego budynku ewakuowano pięć osób. Z płonącego mieszkania strażacy wynieśli troje nieprzytomnych lokatorów. Mimo reanimacji nie udało się ich uratować. – Wśród ofiar było dziecko – informuje rzecznik strażaków.

Przyczyny pożaru wyjaśniają eksperci z zakresu pożarnictwa oraz policja.

Od początku roku w pożarach budynków mieszkalnych w województwie śląskim zginęły 22 osoby.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem