Ze względu na prognozowaną bardzo złą jakość powietrza Koleje Śląskie 7 lutego wprowadzą bezpłatne przejazdy dla kierowców. Za darmo będzie można też korzystać z usług pojazdów KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. Kierowcy nie muszą być właścicielami pojazdu. W bezpłatną podróż mogą zabrać jedną osobę towarzyszącą.

Za darmo w środę będzie można korzystać z usług KZK GOP, MZK Tychy, MZKP Tarnowskie Góry oraz Kolei Śląskich (z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane). Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień.

– O ewentualnym przedłużeniu akcji na kolejne dni poinformujemy oddzielnym komunikatem – mówi Magdalena Iwańska, rzeczniczka Kolei Śląskich.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem