Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów nieformalnych cieszyły się w zeszłym roku ogromnym zainteresowaniem, a Ośrodek MEDI-system Honorata w Chorzowie otrzymał za ich organizację tytuł Lidera Ochrony Zdrowia. W tym roku przygotował kolejną edycję szkoleń, podczas których osoby zajmujące się w domu bliską osobą w podeszłym wieku zdobędą wiedzę, jak robić to sprawniej i lepiej. – Zainteresowanie warsztatami przekroczyło nasze oczekiwania. Z założenia miały one być odpowiedzią na potrzeby rodzin, których bliscy kończyli w naszym ośrodku pobyt krótkoterminowy, obejmujący opiekę i rehabilitację po hospitalizacji. Chcieliśmy wesprzeć opiekunów zajmujących się rodzicami, dziadkami czy współmałżonkiem. Okazało się, że zapotrzebowanie na taką wiedzę i umiejętności jest znacznie większe. Co więcej, podczas warsztatów tworzy się grupa wsparcia osób w podobnej sytuacji, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i problemami. Podczas warsztatu można się też zapisać na bezpłatną konsultację z psychologiem – mówi Monika Szukalska, dyrektor MEDI-system Honorata.

Zapisujcie się na bezpłatne warsztaty

Warsztaty mają charakter praktyczny. Składają się z dwóch części: opiekuńczo-pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej. Program obejmuje takie zagadnienia jak m.in. toaleta chorego w łóżku, prawidłowe pozycje ułożeniowe, zapobieganie odleżynom, zmiana pozycji osoby leżącej czy zespół stresu opiekuna.

Pierwszy w tym roku bezpłatny warsztat dla opiekunów odbędzie się 20 stycznia w godz. od 10 do 15 siedzibie ośrodka przy ul. Głównej 31. Kolejne spotkania zaplanowano 24 marca, 9 czerwca i 22 września.

Na poszczególne terminy zapisywać się można mailowo: warsztaty.honorata@medisystem.pl lub telefonicznie pod numerami: 32 445 71 41 oraz 784 957 656.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.