Kilkudziesięciu strażaków pojawiło się w poniedziałek w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Byli wśród nich Trzej Królowie z prezentami dla małych pacjentów szpitala. Na zakończenie wizyty strażackie wozy ustawione pod szpitalem włączyły syreny i koguty. Dzieci przyglądały się widowisku z okien. Wszystko to w ramach akcji "Paczka dla dzieciaka na Święta od Strażaka".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcję organizuje Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, które skupia członków ochotniczych straży pożarnych m.in. z Cieszyna-Pastwisk, Lublińca i Strzebinia, a także innych regionów Polski.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia strażacy odwiedzili małych pacjentów na oddziałach hematologicznych w Warszawie, Poznaniu, Chorzowie i Zabrzu. Oprócz działalności charytatywnej członkowie stowarzyszenia angażują się również w promowanie dawstwa szpiku kostnego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem