W dodatku przeczytacie m.in. rozmowę z Markiem Zielińskim, który odpowiada na pytania dotyczące burzliwych związków sztuki ze sportem. Dyrektor Ars Cameralis zastanawia się także nad fenomenem sportu w dzisiejszych czasach i zaprasza czytelników do oglądania wystaw sportowych, które można zwiedzać na Stadionie Śląskim oraz w Rondzie Sztuki.
Wystawę „Manewry sportowe”, o której również piszemy w dodatku, można zwiedzać w Rondzie Sztuki jeszcze tylko do 4 stycznia.
Dwuczęściową wystawę „Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2017” obejrzycie z kolei w strefie VIP na Stadionie Śląskim. To ekspozycja stała, prezentowana w odnowionych wnętrzach chorzowskiego stadionu. Można ją obejrzeć przy okazji zwiedzania całego obiektu – jest to możliwe w pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca lub w grupach po uprzednim umówieniu się telefonicznym.
W naszym dodatku przeczytacie także wspominkowy felieton na temat wielkich wydarzeń kulturalnych, które miały miejsce na Stadionie Śląskim, oraz rozmowę z Bartoszem Kosowskim, uznanym autorem plakatów, który przygotował do galerii plakatów kolejną pracę.
Dowiecie się także, jak powstała animacja „Legendarny Śląski”, która w dwie i pół minuty przedstawia ponad sześć dekad sportowych wydarzeń na stadionie. Opowiada o tym Paweł Libiszewski, producent filmu.
Animacja „Legendarny Śląski” ma już kontynuację: to wspomnienie 1965 roku, gdy Górnik Zabrze w Pucharze Europy Mistrzów Krajowych mierzył się na Stadionie Śląskim z LASK Linz. W czasie meczu zgasły nagle wszystkie lampy, a Górnikowi groził walkower. Wtedy do akcji wkroczył on...
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze