Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 

Odbędzie się ona już 8 listopada w Muzeum Śląskim w Katowicach. – Celem wydarzenia jest promowanie efektywnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i technologii sprzyjających energooszczędności – mówi Piotr Graszek, dyrektor wykonawczy z firmy Konferencje Agora organizującej „Dobrą Energię”. – Realizujemy je, bo zależy nam na tym, byśmy w Polsce wreszcie wykorzystali możliwości drzemiące w zielonej energii i zrozumieli, jak ważne jest samo szanowanie energii – dodaje.

Konferencja będzie okazją, by w gronie wybitnych ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu, lokalnych samorządów, władz miasta i województwa porozmawiać o tym, jak efektywnie wytwarzać czystą energię, zarządzać jej zużyciem w budynkach, miastach, a nawet w całych gminach.

– Będziemy pokazywać najlepsze przykłady wykorzystania OZE i technologii podnoszących efektywność energetyczną zarówno przez samorządy, jak i biznes – zachęca dyrektor Graszek.

Ale na tym nie koniec, bo „Dobra Energia” będzie też szansą na poszerzenie wiedzy z zakresu najnowszych technologii w obszarze OZE i efektywności energetycznej oraz poznanie najlepszych modeli finansowania tych inwestycji.

Katowicką konferencję patronatem honorowym objęli Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, i Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W taki sposób, w takim gronie, o nowoczesnych sposobach wytwarzania i oszczędzania energii jeszcze nikt w Polsce nie rozmawiał. Tych, którzy chcą wiedzieć więcej o korzyściach finansowych, społecznych i środowiskowych płynących z mądrego wykorzystania OZE, nie może zabraknąć na „Dobrej Energii”.

Więcej informacji oraz program wydarzenia na www.dobraenergia.edu.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.