"Legendarny Śląski' to krótka animacja przygotowana przez Instytucję Ars Cameralis na otwarcie Stadionu Śląskiego. Film miał premierę w sobotę w kinie Kosmos, teraz trafił do sieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– To animacja, która pokazuje historię stadionu i przypomina bohaterów, którzy uczestniczyli w rozgrywających się tutaj wydarzeniach – mówi Marek Zieliński, dyrektor Ars Cameralis.

W nieco ponaddwuminutowej animacji pojawia się Pele i Gerard Cieślik, ale też Bono i Mick Jagger oraz mieszkańcy regionu, którzy również odegrali niebagatelną rolę w dziejach tego miejsca. O wszystkim opowiada narrator głosem Piotra Fronczewskiego.

Film zrealizowali doświadczeni i cenieni w środowisku twórcy. Autorem ilustracji jest Michał Dziekan, mający w dorobku współpracę z Platige Image, publikacje m.in. w „Wall Street Journal”, „Newsweeku” czy „Dużym Formacie”. Za animacje odpowiada Artur Malczyk, a za produkcję i opiekę artystyczną Paweł Libiszewski. Film będzie można również zobaczyć na telebimach w niedzielę, 1 października podczas Dnia Otwartego Stadionu Śląskiego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem