Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W policyjną akcję zaangażowano kilkuset policjantów drogówki ze wszystkich miast województwa śląskiego. Wyposażeni w radary, a także w nieoznakowanych radiowozach z wideoradarami sprawdzają prędkość na drogach naszego regionu.

– Na patrole można się natknąć nie tylko na głównych szlakach komunikacyjnych, ale także na lokalnych, a nawet osiedlowych drogach – ostrzegają mundurowi. Przy okazji będą sprawdzali trzeźwość zatrzymanych kierowców.

Po raz pierwszy w historii akcja prędkość potrwa aż trzy dni. W środę na kontrole można się natknąć w: Katowicach, Bielsku-Białej, Bieruniu, Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu, Rybniku, Myszkowie, Siemianowicach Śląskich, Żorach. W czwartek akcję przeprowadzą mundurowi w Chorzowie, Cieszynie, Jaworznie, Mikołowie, Pszczynie, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu, Zabrzu i Tarnowskich Górach, a w piątek w Będzinie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Mysłowicach, Piekarach Śląskich, Świętochłowicach, Tychach i Częstochowie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.