Zmiana ustaw dotyczących sądownictwa budzi kontrowersje i emocje nie tylko wśród polityków. Protestować pod Sejmem zamierza grupa kobiet z Rybnika. - My, kobiety, potrafiłyśmy się dogadać i zorganizować Ogólnopolski Strajk Kobiet. Teraz musi być podobnie - mówi Hanna Kustra ze stowarzyszenia Śląskie Perły.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Weekend w Warszawie zapowiada się jako wyjątkowo gorący. Zapowiadane przez PiS zmiany w sądownictwie budzą emocje wśród polityków i zwykłych mieszkańców. Pod Kancelarią Prezydenta swój protest zapowiedziała na sobotę Partia Razem. Pod Sejmem chcą z kolei zebrać się kolejni protestujący.

– Jedziemy do Warszawy! Nie godzimy się na to, co PiS wyprawia w państwie – zapowiada Hanna Kustra z rybnickiego stowarzyszenia Śląskie Perły. To organizacja apolityczna, niezwiązana z żadną partią. – Bronimy praw człowieka, praw kobiet, słabszych czy wykluczonych – dodaje Kustra.

– Chcemy nie tylko protestować, ale spotkać się z politykami opozycji, by ustalić dalszy plan działania. My, kobiety potrafiłyśmy się dogadać i zorganizować Ogólnopolski Strajk Kobiet. Teraz musi być podobnie. Kiedy dom się pali, nie dyskutujmy, kto co zrobił 8 lat temu, a czego nie zrobił, nie wypominamy sobie grzechów, nie konkurujemy na piękne słówka i miny, nie prężymy piersi do kamer, nie wybierajmy się na urlop. Ratujemy, co się da – apeluje Hanna Kustra.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Będzie ich pewnie aż trzy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A weźcie ze sobą na taczkach Piotra Dudę , który sprzedał Śląsk Kaczyńskiemu . Tak za czasów tamtej Solidarności robiło się z kolaborantami i kabociorzami .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bardzo dobrze. Brawo!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Niech jadą. Przynajmniej się rozruszają. A rząd wybiera się w wyborach. Gdzie wtedy były?
  @Aleksandra Panis w wyborach to wybiera się co najwyżej posłów i senatorów
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Obudziły się. Rybnik w ostatnich (i przedostatnich) wyborach głosował na PiS.
  @lord-p Chwila , moment . A ile w Rybniku mieszka Ślązaczek ? Trzy czwarte przyjezdnych . Ślązaczki mieszkają na wsiach .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @lord-p @lord-p nie masz racji kolego w Rybniku PIS nie wygrał ani w tych ani w poprzednich wyborach, w wyborach samorzadowych też przegrał.... prezydent Rybnika jest z ramienia PO ;) nim napiszesz taki komentarz sprawdz dane ;) pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @kazdychcelezecnawawelu sprawdziłem: ht tp://parlament2015.pkw.gov.pl/349_wyniki_sejm/0/0/30/2473 37% PiS
  już oceniałe(a)ś
  0
  0