Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja prowadzona przez śląskich policjantów potrwa do środy 3 maja. Policjanci ostrzegają, że będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych kierowców. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po drogach z nadmierną prędkością.

– Towarzyszące nam od kilku dni warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Przypominamy, że na mokrej i śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża. Należy o tym szczególnie pamiętać przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. W takich warunkach należy również zadbać o dobrą widoczność. Sprawne światła, wycieraczki i pełen zbiorniczek płynu do spryskiwacza mogą być bardzo potrzebne – ostrzegają śląscy policjanci.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.