Kilkaset patroli na drogach regionu, nieoznakowane radiowozy z wideoradarami i kaskadowe punkty pomiaru prędkości - w piątek śląska policja rozpoczyna akcję "Wielkanoc 2017".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policyjna akcja rozpocznie się w piątek o godzinie 14, kiedy zacznie się przedświąteczny szczyt. – Z doświadczenia wiemy, że tego dnia o tej porze z miast aglomeracji wyjeżdża najwięcej samochodów – podkreśla starszy aspirant Tomasz Bratek z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Dlatego policja angażuje do akcji „Wielkanoc 2017” wszystko co ma najlepsze. Na drogach pojawi się kilkaset patroli, które będą sprawdzały prędkość pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Mundurowi duży nacisk położą też na badanie trzeźwości kierowców.

W okresie świątecznym na śląskich drogach będą także jeździły wszystkie nieoznakowane radiowozy z wideoradarami. – Nasze działania zostały skoordynowane z Inspekcją Transportu Drogowego, która będzie nas wspomagała – podkreśla Bratek.

Policyjna akcja potrwa do godziny 22 w poniedziałek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Akcja Jajeczko
już oceniałe(a)ś
0
0
Proszę nie nazywać urządzeń zainstalowanych w nieoznakowanych radiowozach wideoradarem, bo to urządzenie z radarem nie ma nic wspólnego. To urządzenie jedynie rejestruje obraz przed radiowozem (lub/i za radiowozem) i prędkość radiowozu, ustalaną na podstawie danych z kół radiowozu. Urządzenie w żaden sposób nie mierzy prędkości pojazdu który jest nagrywany.
już oceniałe(a)ś
0
0