Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policyjna akcja rozpocznie się w piątek o godzinie 14, kiedy zacznie się przedświąteczny szczyt. – Z doświadczenia wiemy, że tego dnia o tej porze z miast aglomeracji wyjeżdża najwięcej samochodów – podkreśla starszy aspirant Tomasz Bratek z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Dlatego policja angażuje do akcji „Wielkanoc 2017” wszystko co ma najlepsze. Na drogach pojawi się kilkaset patroli, które będą sprawdzały prędkość pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Mundurowi duży nacisk położą też na badanie trzeźwości kierowców.

W okresie świątecznym na śląskich drogach będą także jeździły wszystkie nieoznakowane radiowozy z wideoradarami. – Nasze działania zostały skoordynowane z Inspekcją Transportu Drogowego, która będzie nas wspomagała – podkreśla Bratek.

Policyjna akcja potrwa do godziny 22 w poniedziałek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.