PKP PLK opublikowało film z wypadku kolejowego w Czerwionce-Leszczynach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na nagraniu wyraźnie widać, jak na zamknięty przejazd kolejowy wjeżdża renault clio. Po chwili rozpędzony pociąg uderza w tył pojazdu.

 

„98 proc. wypadków powodują kierowcy. Chcemy zwrócić uwagę na to jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego” – apeluje PKP PLK.

Do wypadku doszło w czwartek 16 lutego. Około godz. 15.25 na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Rybnickiej w Czerwionce-Leszczynach. Policja informuje, że kierowcą renault był 59-leni tyszanin. W stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Podróżującym pociągiem i maszyniście nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości maszynisty wykazało, że był trzeźwy.

 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ostatnie zdanie artykułu, tj.: "Badanie stanu trzeźwości maszynisty wykazało, że był trzeźwy" sugeruje, że autor nie ma pojęcia co i o czym pisze. Chyba to auto wjechało pod pociąg? Auta nie prowadzi maszynista! Więc raczej należałoby ustalić, czy kierowca auta był trzeźwy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  dlaczego piszecie że pociąg staranował auto -??? a co miał zrobic ???? uniesc się w powietrze bo kretyn objechał zamknięte rogatki i wpakował się pod zderzak???? ---bawi mnie jeszcze wiadomosc że maszynista był trzezwy
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  a teraz leżąc w szpitalu bedzie narzekał na poziom polskiego lecznictwa albo w "Sprawie dla reportera" będzie płakał jak to go źle chirurg poskladał. Nie da się słowami opisać ogromu głupoty tego pana.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0